Finalisti španjolskog kupa bi finale pred navijačima!

Primera 4. svi 202018:22 > 18:25
Fran Santiago/Getty Images

U ponedjeljak ujutro su Sociedad i Bilbao objavili zajedničko priopćenje u kojemu stoji kako žele da se finale Kupa kralja igra pred navijačima, a tu inicijativu je podržao i nogometni savez Španjolske.

Real Sociedad i Athletic Bilbao trebali su odigrati jedno od najzanimljivijih finala Kupa kralja. Bio bi to duel za trofej između dvije baskijske momčadi koje su veliki suparnici, a baš zato je želja svih da se utakmica igra pred publikom.

To znači da će se ova utakmica igrati u “pravo vrijeme tijekom 2020. ili 2021. godine kada bude sigurno da navijači budu na tribinama”. Ranije je također bilo priča da bi se finale moglo igrati u nekom terminu u sljedećih godinu dana, ali ne sedam dana prije finala Kupa kralja sljedeće godine. Pobjednik baskijskog finala bi u tom slučaju bio nositelj trofeja samo sedam dana.

Inače treći predstavnik Španjolske u Europa ligi će u ovom slučaju biti sedmoplasirana momčad na ljestvici La Lige. Ako se to natjecanje ne nastavi onda će s te pozicije u Europu ići Valencia.

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images