Ćorićev klub oduševio igrače u ovim teškim vremenima

Primera 13. tra 202014:33 > 14:38
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Dok španjolski klubovi smanjuju plaće u dogovoru s igračima ili im pak privremeno otkazuju ugovore, drugoligaš Almería poslala je Antu Ćorića i njegove suigrače na godišnji odmor.

Almería, trećeplasirana momčad druge lige, obustavila je svoje aktivnosti 13. ožujka kao i ostali klubovi Primere i Segunde. Igrači od tada individualno vježbaju u svojim stanovima i kućama u tom gradu na jugu Španjolske pod nadzorom trenera.

Među njima i hrvatski 22-godišnji vezni nogometaš Ćorić koji je prošlo ljeto došao na jednogodišnju posudbu iz Rome uz mogućnost trajnog ostanka nakon 30. lipnja.

Umjesto da im smanji plaće klub im je otvorio ljetni godišnji odmor od 9. travnja pa do 3. svibnja.

„Almería je postigla sporazum s igračima prve momčadi i podmlatka da razdoblje godišnjeg odmora, na kojeg igrači i treneri imaju pravo, počne sada i traje do 3. svibnja. Na posao će se vratiti 4. svibnja“, priopćio je klub.

Igrači, međutim, ne smiju putovati zbog izvanrednog stanja u zemlji pa će se u svojim domovima nastaviti fizički pripremati.

„Tako će nastaviti sve do trenutka kada ćemo znati hoće li se ili neće nastaviti prvenstvo“, dodala je Almería u priopćenju.

Vlasnik i predsjednik kluba Turki Al-Sheikh, iz Saudijske Arabije, ima ambiciju uvesti momčad ove sezone u prvu ligu.

Cádiz ima 56 bodova, Zaragoza 55, a Almería i Huesca po 50 bodova. Prve dvije momčadi direktno ulaze u Primeru, a preostale četiri će se u doigravanu boriti za još jedno preostalo mjesto.