Xavi spreman preuzeti Barcu, ali ima jedan zahtjev

Primera 29. ožu 202015:22 > 15:24
Barrington Coombs/Getty Images

Dugo su se lomila koplja tko bi trebao biti novi trener Barcelone, na kraju se vodstvo kluba odlučilo za Setiena koji očito još ne ulijeva potpuno povjerenje

Jedna od istinskih legendi kluba iz Katalonije, Xavi, danas radi kao trenerkatarsko Al-Sadda, a u intervjuu za Mundo Deportivo je rekao kako nema ništa protiv da preuzme Barcelonu, ali pod uvjetom da on odlučuje. Objasnio je to kako i na koji način.

Ranije nisam bio spreman, ali sada sam u Al Saadu stekao iskustvo i znanje i rado bih se vratio u Barcelonu. Naravno, pod uvjetima u kojima bih ja vodio projekt od nule. To znači da bih birao suradnike na način da nema pokvarenih ljudi blizu svlačionice’ – oštar je bio Španjolac u svom istupu pa nastavio:

Razgovarao sam sa predstavnicima kluba, oni znaju moje uvjete a ja se ne povlačim niti se bojim izazova. Naravno da ne želim da projekt izgurati sam, ali želim oko sebe ljude kojima vjerujem. Bivši kapetan Carles Puyol je jedan od njih, ali i Jordi Cruyff, odličan biznismen s mnogim dragocjenim iskustvima i znanjem’ – zaključio je.