Senzacija u Kupu Kralja: Drugoligaš u polufinalu!

Primera 6. velj 20208:34 > 8:40
Michael Regan/Getty Images

Mirandes, klub koji nikad nije bio član prve lige, drugi put u svojoj povijesti izborio je polufinale Kupa kralja

Španjolski drugoligaš Mirandes napravio je veliku senzaciju pobijedivši na svom terenu Villarreal i izborivši tako polufinale Kupa Kralja.

Domaćini su poveli u 17. minuti preko Aiasa, izjednačio je Ontiveros, a u završnici prvog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za Mirandes koji je za ludnicu na tribinama realizirao Merquelanz. Gosti su se još jednom vratili preko Cazorle iz novog jedanaesterca, ali su do kraja susreta primili dva gola. Strijelci su bili Onaindia i Sanchez.

Mirandes, klub koji nikad nije bio član prve lige, tako je drugi put u svojoj povijesti izborio polufinale Kupa kralja. Ranije je polufinale izborila Granada pobjedom protiv Valencije (2:1), a u četvrtfinalu se još sastaju Real Madrid i Real Sociedad te Athletic Bilbao i Barcelona.