Barcelona osigurala mladu zvijezdu novim ugovorom

Primera 4. pro 201921:27 > 21:33
Alex Caparros/Getty Images

Barcelona neće dopustiti da njihova nadolazeća zvijezda Ansu Fati prerano napusti klub.

Alex Caparros, Getty Images

Naime, iz aktualnog prvaka Španjolske stiže informacija kako je Ansu Fati potpisao novi ugovor sve do 2022. godine.

Zanimljivo, ovdje ipak nije riječ o profesionalnom ugovoru, kako kažu iz Barcelone. Novim ugovorom odštetna klauzula je uvećana sa 100 na 170 milijuna eura, a ukoliko potpiše profesionalni ugovor te postane formalno član prve momčadi kluba, 17-godišnji Fati će klub moći napustiti uz odštetu od 400 milijuna eura.

Za mene je La Masija najbolja škola na svijetu, naučili su me mnoge važne lekcije. Trenirati svaki dan s najboljima na svijetu istovremeno je i san, a i nagrada,’ kazao je Fati.

AS je javio kako će Fatijeva plaća varirati, ukoliko i dalje formalno ostane članom Barcelone B tada će zarađivati 300 tisuća eura po sezoni, a ukoliko se u potpunosti preseli u prvu momčad plaća će mu skočiti na milijun eura.