Katastrofalan niz najboljeg golmana SP-a

Primera 6. ruj 201912:55 > 13:02
Denis Doyle, Getty Images

Thibaut Courtois stigao je u Real i 'otjerao' Keylora Navasa u PSG, a sada bilježi najgori niz karijere

Ovaj 27-godišnji čuvar mreže je član Reala od ljeta 2018. godine, a u klub je stigao s epitetom najboljeg golmana Mundijala u Rusiji.

Iako se u Realu izborio za mjesto prvog golmana, posbno nakon što je Keylor Navas napustio klub, Courtois nije oduševio.

On nikada u karijeri nije imao duži niz utakmica bez clean sheeta. U čak 11 uzastopnih utakmica u La Ligi primio je gol što mu se nikada u karijeri nije dogodilo. Za to vrijeme ukupno je 16 puta vadio loptu iz mreže računajući i ona dva puta protiv Villarreala prošle nedjelje.

Navijači svakako nisu zadovoljni ovim podacima, a ako uz to dodamo da ni opći dojam nije posebno dobar, onda je jasno da će se Belgijanac brzo morati probuditi iz sna jer se u Realu greške ne praštaju.

Inače, on je s Madrižanima potpisao ugovor na šest godina, ali ukoliko ovako nastavi teško da će ga odraditi do kraja.

Prije Reala bio je član Chelseaja, Atletico Madrida i Genka.