Prijeti li Evertonu kazna oduzimanja bodova?

Nogomet 9. ožu 202217:00 > 17:06 0 komentara
Guliver Image

Stvari za Everton idu iz lošeg u gore. Nakon debakla kod Tottenhama (0:5) klub s Goodison Parka nalazi se pod ozbiljnom prijetnjom ispadanja iz Premier lige, a sada bi mogao biti i kažnjen oduzimanjem bodova...

Daily Mail navodi kako bi Everton mogao biti kažnjen oduzimanjem bodova zbog mogućeg kršenja pravila profitabilnosti i održivog razvoja. Klub još nije objavio financijske izvještaje za proteklu sezonu (2020./21.), nadajući se da će mu se progledati kroz prste na račun posljedica pandemije.

Klub je u razdoblju od 2017. do 2020. godine u minusu od 260 milijuna funti, što debelo premašuje dozvoljeni minus (105 milijuna funti). S obzirom na pandemiju, to se razdoblje širi na četiri godine, pa će se iz tekuće i prošle sezone uzeti prosjek, no čak i u tom scenariju Everton je u opasnosti.

Naime, u sezoni 2019./20. ubilježio je gubitak od 67 milijuna funti, a procjenjuje se da će gubitak u sezoni 2020./21. iznositi i do 190 milijuna funti.

Premierligaški klubovi imaju vremena do kraja ovog mjeseca podnijeti izvješća, mada se čini kako eventualne kazne ne bi ni stupile na snagu ove sezone, već sljedeće.

Liverpool Echo, pak, navodi kako u Evertonu nisu zabrinuti te kako surađuju s Premier ligom, premda su svjesni da posluju na granici dozvoljenoga.

Everton je na tablici Premier lige 17., prvi iznad crte s 22 boda, ispred Burnleyja koji je na 21 bodu, a na dnu su Watford s 19 i Norwich s 17 bodova.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!