Preokret na pomolu: Velikan ostaje u drugoj ligi?

Francuska 25. srp 202215:45 > 16:04 0 komentara
FEP/Panoramic

Francuski nacionalni olimpijski i sportski odbor (CNOSF) dao je u ponedjeljak pozitivno mišljenje da Bordeaux ostane u Ligue 2, što mora potvrditi i Izvršni odbor Francuskog nogometnog saveza (FFF).

“To je povoljna odluka, pozdravljamo je. Olakšanje je očito, ali nije kraj“, rekao je klupski izvor za AFP.

Ako FFF prihvati mišljenje CNOSF-a, Bordeaux, koji je administrativno ispao u treću ligu, službeno će ostati u L2 i moći će započeti sezonu u subotu protiv Valenciennesa.

Šesterostruki prvak Francuske, je prošle sezone završio na dnu Ligue 1 i ispao je u drugi razred francuskog nogometa. Međutim, zbog dugova od oko 40 milijuna eura, klub je degradiran u treću ligu.

Klub nije uspio uvjeriti financijsko nadzorno tijelo francuskog nogometa DNCG da će moći ispuniti svoje financijske obveze u nadolazećoj sezoni.

Međutim, klub, koji je od prošle godine u vlasništvu poduzetnika Gerarda Lopeza, se žalio na presudu i čini se, na dobrom je putu da ipak ostane drugoligaš.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!