VIDEO Brighton nije imao šanse: City im zabio četiri gola!

Nogomet 23. lis 202121:16 0 komentara
Guliver Image

Engleski nogometni prvak Manchester City zasjeo je na drugo mjesto ljestvice Premier lige nakon što je u posljednjem susretu subotnjeg programa 9. kola kao gost svladao najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone Brighton and Hove Albion sa 4-1 (3-0).

City je poveo u 13. minuti nakon skandalozne procjene sudaca koji nisu označili prekršaj Gabriela Jesusa na domaćem vrataru Sanchezu u petercu. Sanchez je zbog primljenog udarca ispustio loptu koju je Gundogan proslijedio u mrežu, uslijedila je provjera putem VAR-a nakon koje je glavni sudac Friend iznenađujuće pokazao na centar.
City je pobjedu potvrdio s dva gola Fodena iz protunapada u 28. i 31. minuti, da bi u nastavku domaći uspjeli smanjiti kaznenog udarca kojega je uspješno izveo Mac Allister u 81. minuti, a u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Mahrez je pogodio za konačnih 4-1.
Drugi City sada ima 20 bodova, dva manje od vodećeg Chelseaja koji je ranije u subotu s čak 7-0 (3-0) svladao posljednji Norwich City, a dva više uz utakmicu više od trećeg Liverpoola. Brighton je četvrti sa 15 bodova.