Solskjaer: Protesti navijača su loše utjecali na nas

Nogomet 17. svi 202120:16 > 21:36
Clive Brunskill/Getty Images

Protesti navijača protiv braće Glazer, vlasnika Manchester Uniteda, loše su po mišljenju Olea Gunnara Solskjaera utjecali na njegove igrače.

Crveni vragovi su u posljednje dvije utakmice Premier lige poraženi na svom terenu. Prvo su izgubili od Leicestera 2:1, a onda ih je svladao i najveći rival Liverpool 4:2.

Nikada ne tražim izgovore za poraze, ali sigurno je da su protesti navijača na to utjecali. Nemoguće je igračima da budu potpuno fokusirani na događanja na terenu, kada je ogromno nezadovoljstvo izvan stadiona. Jednostavno nismo imali uobičajenu rutinu“, izjavio je Solskjaer.

Norveški stručnjak se nada da se odnos navijača prema vlasnicima neće prenijeti na igrače. Priliku da to vidi imat će na utakmici sa Fulhamom, kojem će prisustvovati 10 tisuća gledatelja, prvi put od zatvaranja zemlje zbog pandemije koronavirusa.

Nije dobro ako klub nije ujedinjen. Vjerujem da će utorak biti jedan pozitivan dan i da ćemo zajedno nastaviti dalje. Odnos kluba i navijača je najvažniji“, rekao je Solskjaer.

United je osigurao drugo mjesto u prvenstvu, dok se Fulham seli u Championship bez obzira na ishod ove utakmice.