Samo na SK: Može li Gerrard donijeti naslov Liverpoolu?

Nogomet 22. svi 20229:22 > 9:24 0 komentara
Peter Byrne

U nedjelju od 17 sati igra se posljednje kolo Premier lige, a borba za titulu i dalje je otvorena - Manchester City ili Liverpool.

Veliki favorit za obranu titule je Manchester City – Građani imaju bod više od Liverpoola te ovise sami o sebi. Domaća pobjeda protiv Aston Ville donosi im novi naslov prvaka Engleske.

Ipak, Aston Villa ne misli tek tako pasti – na klupi sjedi legenda Liverpoola Steven Gerrard, a igraju dvojica bivših Redsa Philippe Coutinho i Danny Ings.

Učinit ćemo sve da ovog vikenda osvojimo bodove protiv Cityja, ali primarno zbog mog trenutnog kluba i naših navijača. Ako će to pomoći Liverpoolu da dođe do naslova, to će biti fantastično. Ipak sam proveo puno godina tamo“, najavio je Gerrard.

S druge strane, u slučaju Cityjeve obrane naslova, Aston Villa će zaraditi 18 milijuna eura – dio je to klauzule u transferu Jacka Grealisha koji je ljetos postao član Građana.

Liverpool na Anfieldu dočekuje Wolverhampton, a postoji i opcija po kojoj mu je i bod dovoljan. Ipak, ne pretjerano realna opcija jer bi Manchester City u tom slučaju trebao izgubiti više od šest razlike.

Zanimljiva bitka vodi se i za četvrto mjesto koje izravno vodi u Ligu prvaka – Tottenham ima dva boda više od Arsenala, a na gostovanju kod Norwicha dovoljan mu je i bod. Arsenal, s druge strane, dočekuje rasterećni Everton.

Posljednje neriješeno pitanje je vezano uz borbu za ostanak – Burnley i Leeds se nalaze u bespoštednoj borbi. Imaju jednak broj bodova, ali Burnley je u prednosti zbog bolje gol razlike. Burnley dočekuje Newcastle, dok Leeds gostuje kod Brentforda.

Utakmicu Manchester Cityja i Aston Ville možete pogledati izravno na SK1, dok u isto vrijeme (17 sati) na SK2 možete pogledati duel Liverpoola i Wolverhamptona.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!