Pulisic se požalio na Tuchela

Nogomet 27. sij 202215:48 > 15:51
Toyin Oshodi via Guliver

Ofenzivac Chelseaja Christian Pulisic nije zadovoljan u svlačionici londonskog kluba.

Amerikanac se u razgovoru za NBC Sports požalio na svoju situaciju u klubu.

Ovo je očito za mene sezona puna uspona i padova, ne baš onakva kakvu bih želio. Ali idem dalje i to ne utječe na mene kada dođem u reprezentaciju, sretan sam što sam tu”, rekao je Pulisic pa dodao:

Svaki put kad dođem u reprezentaciju pitaju me što ima u Chelseaju, kako je ovo, kako je ono… Teško je. Znalo je mentalno ostaviti traga na meni. Nisam uvijek igrao na poziciji na kojoj bih želio, ali mislim da je dobro biti svestran i sposoban igrati na više pozicija, imati i drukčije kvalitete na terenu. Puno sam naučio i nadam se da ću se uskoro ugodnije osjećati.”

No, dolaskom u reprezentaciju raspoloženje se mijenja.

Uvijek sam vrlo uzbuđen kad dođem u reprezentaciju, kad mogu uživati igrati s ovim dečkima i samo uživati u nogometu”, rekao je Pulisic.

Na posljednje dvije utakmice Pulisic je ostao neiskorištena zamjena, a šest utakmica prije toga igrao je na raznim pozicijama – krilnog napadača, beka i najčešće lažnu devetku. Očito mu nisu najbolje sjele taktičke zamisli.

Pulisic je ove sezone odigrao 12 utakmica, a pritom je postigao tri gola.