Martial i Tuanzebe na meti rasista, u Unitedu zgroženi

Premier League 28. sij 202115:33 0 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda Anthony Martial i Axel Tuanzebe orimili su rasističke poruke na društvenim medijima poslije poraza od Sheffield Uniteda u srijedu.

United je doživio iznenađujući poraz od najgore ekipe lige Sheffield Uniteda na Old Traffordu.

“Svi u Manchester Unitedu su zgroženi rasističkim porukama koje su primili igrači na društvenim mrežama poslije sinoćnje utakmice. Žalimo zbog toga i ohrabrujemo navijače da isto urade na društvenim mrežama. Identificiranje tih idiota bez uma je problematično. Apeliramo na društvene mreže i platforme kao i na vlasti da pojačaju mjere kako bi suzbili ovakvo ponašanje”, stoji u priopćenju Manchester Uniteda.

Inače i igrači Uniteda su pružili podršku Tuanzebeu i Martialu.

“Ujedinjeni protiv rasizma. Nećemo ovo tolerirati„, napisao je kapetan kluba Harry Maguire.

Scott McTominay je napisao da je “zgrožen onime što je pročitao ovog jutra.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!