Greenwood junak, Burnley konačno pao na Old Traffordu

Nogomet 18. tra 202119:11 > 19:11
REUTERS/Stu Forster

Nogometaši Manchester Uniteda smanjili su zaostatak za vodećim Manchester Cityjem na vrhu ljestvice engleskog prvenstva 3-1 (0-0) domaćom pobjedom protiv Burnleyja u susretu 32. kola.

United je protiv momčadi koja se bori za ostanak do pobjede stigao teže no što to konačni rezultat pokazuje jer je sve do 84. minute rezultat bio 1-1.

Domaći su poveli početkom nastavka kada je Greenwood (48) snažnim udarcem okončao sjajnu akciju u kojoj je Rashford projurio po lijevoj strani, a Bruno Fernandes preskakanjem lopte iz igre izbacio čitavu obranu gostiju. Bo, samo dvije minute potom Tarkowski (50) je bio najviši u skoku pred vratima Uniteda i pogdio za 1-1.

Taj je rezultat vrijedio sve do pred sam kraj susreta, a onda je United uz dosta sreće stigao do 2-1. Greenwood (84) je pucao s desnog krila, lopta je pogodila braniča Burnleyja Corka, promijenila smjer i završila u mreži. Konačnih 3-1 postavio je Cavani (90+3) u sudačkoj nadoknadi.

United sada ima 66 bodova, dok je City na 74, a oba sastava do kraja prvenstva trebaju odigrati po još šest utakmica.