‘Dobro je što nema Superlige, ali ne sviđa mi se nova LP’

Nogomet 23. tra 202116:26 > 16:27
Foto: Nick Potts - Pool/Getty Images)

Strateg Redsa smatra da je dobro što neće biti Superlige, ali dodaje da mu se ne sviđa ni nova Liga prvaka.

Liverpool je bio jedan od 12 europskih klubova koji su oformili novo natjecanje, nezavisno od UEFA-e. Ipak, poslije samo dva dana od službenog osnivanja, klubovi su napustili projekt. Igrači Redsa su se javno pobunili protiv novog natjecanja.

„Nisam iznenađen reakcijom igrača. Oni su odrasli ljudi. Dobro su postupili, izrazili su svoje mišljenje“.

Klopp je istaknuo da mu je drago što neće biti Superlige, ali je istaknuo da mu se ne sviđa novi format Lige prvaka.

„Dobro je što je Superliga sklonjena ‘sa stola’, ali nova Liga prvaka nije idealna. Vidio sam ideju UEFA-e i ne sviđa mi se. Nitko ništa ne pita trenere, igrače i navijače. UEFA nas nije ništa pitala, Superliga nas nije ništa pitala. Samo govore da igramo više utakmica“.

Podsjećamo, UEFA je objavila da će se od 2024. godine Liga prvaka proširiti sa 32 na 36 klubova. Grupnu fazu zamijenit će liga koja uključuje sve klubove.