Chelsea u sjeni prosvjeda odigrao bez golova s Brightonom

David Klein/Sportimage

U susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea i Brighton and Hove Albion su na Stamford Bridgeu odigrali bez golova.

Utakmica je održana u sjeni prosvjeda navijača “Bluesa” koji su ispred stadiona prosvjedovali zbog ulaska londonskog kluba u Superligu.

Navijači Chelsea razvili su transparente koji kritiziraju klub zbog odluke da se pridruže kontroverznoj Superligi pozvavši vlasnika Romana Abramoviča da ‘učini pravu stvar’.

“Navijači, a ne kupci”, “Naš klub”, “Želimo naše hladne večeri u Stokeu”, samo su neke od poruka Chelseajevih navijača.

Međutim, prosvjed se brzo pretvorio u slavlje, nakon što su se pojavile informacije da je klub odustao od Superlige.

Što se tiče same utakmice Chelsea ima sreće što je osvojio i jedan bod jer igrači “Bluesa” nisu pokazali ništa, posebno u drugom dijelu.

Brighton je samoj završnici imao tri sjajne prilike, a najbliže golu bio je Danny Welbeck koji je u 80. minuti pogodio stativu.

Gosti su u drugoj minuti sudačke nadoknade ostali bez isključenog Bena Whitea, a Mateo Kovačić nije nastupio za Chelsea zbog ozljede mišića.

U vodstvu je Manchester City sa 74 boda, osam više od gradskog suparnika Uniteda.

Treći je Leicester City sa 56 bodova, dok Chelsea i West Ham imaju po 55 bodova.