Allardyce predložio masovni bojkot društvenih mreža

Premier League 9. tra 202116:26 0 komentara
Big Sam

Menadžer engleskog nogometnog premierligaša West Bromwich Albiona Sam Allardyce u borbi protiv rasističkog zlostavljanja na mrežama.

Menadžer engleskog nogometnog premierligaša West Bromwich Albiona Sam Allardyce predložio je masovni bojkot društvenih mreža u borbi protiv rasističkog zlostavljanja na mrežama.

Allardyce smatra kako bi masovni bojkot društvenih mreža od strane svih vrhunskih profesionalnih klubova u Engleskoj mogao učiniti razliku u borbi protiv rasističkog zlostavljanja.

Njegovi komentari dolaze nakon što su škotski prvak Rangers i engleski drugoligaš Swansea City najavili da će bojkotirati društvene mreže tjedan dana nakon što je nekoliko igrača iz obje momčadi rasno zlostavljano.

“Želio bih da nogometni klubovi sve čine zajedno”, rekao je Allardyce.

“To bi za mene bio jedini način na koji bi se moglo napraviti razlika,” dodao je.

Callum Robinson i Romaine Sawyers iz West Broma posljednji su koji su zlostavljani rasističkim komentarima na društvenim mrežama. Posljednjih mjeseci na meti su bili i Marcus Rashford, Anthony Martial i Axel Tuanzebe iz Manchester Uniteda,

Bivši napadač francuske nogometne reprezentacije i Arsenala Thierry Henry izbrisao je svoje račune na društvenim mrežama prošlog mjeseca u znak prosvjeda protiv platformi zbog nedjelovanja protiv anonimnih vlasnika računa koji su krivi za rasizam i maltretiranje na mreži.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!