Abramovič opet tema Engleza: Chelsea se oglasio

Nogomet 5. svi 202219:42 > 19:44 0 komentara
Guliver Images

Velika tema u britanskim medijima je prodaja aktualnog prvaka Europe Chelseaja, kojeg se mora odreći ruski bogataš Roman Abramovič zbog toga što se zbog rata u Ukrajini nalazi pod sankcijama britanskih vlasti.

Pojavile su se informacije da Abramovič želi otpisati dug od 1,6 milijardi evra, čime bi prodaja bila ugrožena. Chelsea se oglasio ovim povodom i opovrgao takve navode medija.

Priopćenje Chelseaja prenosimo u cijelosti:

“U svjetlu spekulacija u medijima u vezi s prodajom našeg kluba željeli bismo razjasniti neke stvari. Prije svega, namjere gospodina Romana Abramoviča da klub proda i iznos donira u dobrotvorne svrhe se i dalje nisu promijnile. Od prvobitnog obraćanja javnosti tim gospodina Abramoviča je stupio u kontakt s visokim predstavnicima organizacija povezanih s Ujedinjenim nacijama, kao i nekim drugim globalnim dobrotvornim kompanijama u cilju planiranja čitavog projekta. Gospodin Abramovič nije osobno uključen u te projekte, već se njima bave ljudi koji imaju iskustva u sličnim situacijama.

Drugo, gospodin Abramovič nije tražio da mu se vraća nikakav dug, takvi navodi su u potpunosti netočni, baš kao i informacije da je Abramovič u posljednjem trenutku tražio višu cijenu za klub. Abramovič se tijekom svog staža u Chelseaju dobro brinuo o klubu i želi da se s tom praksom nastavi i pod novim vlasnicima. To uključuje Akademiju, ženski klub, potrebna ulaganja u stadion, ali i podržavanje Chelseajeve Fondacije.

Od uvođenja sankcija britanske Vlade gospodinu Abramoviču puno se govori o njegovoj posudbi klubu, ali fondovi su ‘zamrznuti’ i o njima se brinu vlasti. Gospodin Abramovič nema kontrolu nad njima – okolnosti su se od prvog priopćenja promijenile, ali ne i namjera gospodina Abramoviča da brine o klubu, kao i da novac od prodaje bude uplaćen u dobrotvorne svrhe.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!