Abraham donio prolaz Chelseaju, igrali i Kovačić i Sluga

Premier League 24. sij 202115:15 > 15:57
(Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Momčad Franka Lamparda uspješno je prošla šesnaestinu finala FA Cupa, slavili su protiv Lutona 3:1.

Već u 11. minuti domaćini su stigli do vodstva, Tammy Abraham zabio je golmanu Lutona i hrvatskom reprezentativcu, Simonu Slugi. Nije prošlo niti par minuta, Sluga opet vadi loptu iz mreže, strijelac je ponovno Abraham.

Luton dolazi do smanjenja rezultata u 30. minuti, Bree asistira Clarku koji zabija za 2:1. Mreža je mirovala sve do 74. minute kada je Abraham upisao hat-trick. Mogao je biti i veći rezultat za Chelsea, ali u 86. minuti Sluga je obranio kazneni udarac Werneru.

Sluga je odradio svih 90 minuta na golu engleskog drugoligaša, dok je Mateo Kovačić ušao u samoj završnici umjesto Mounta. Chelsea u osmini finala čeka još jedan predstavnik iz Championshipa, Barnsley.