Premier League 17. srp 201914:25 > 14:28
Dan Mullan, Getty Images Sport

Engleski nogometni stručnjak 58-godišnji Steve Bruce novi je trener Newcastlea, a na kormilu kluba naslijedio je Španjolca Rafaela Beniteza, koji je otišao u kineski Dalian Yifang.

“Ponosan sam što sam postao trener Newcastlea. To je klub mojeg djetinjstva, za njega je navijao i moj otac”, kazao je Steve Bruce, koji je potpisao trogodišnji ugovor sa “svrakama”.

U bogatoj trenerskoj karijeri Steve Bruce je vodio Sheffield United, Huddersfield, Wigan, Crystal Palace, Sunderland, Hull City, Aston Villu i Sheffield Wednesday.

Danas su u polufinalu ‘Trofeja Azije’, Svrake od Wolvesa poražene sa uvjerljivih 4:0 i sigurno da ovakav rezultat i igra ne može radovati novog menadžera Stevea Brucea.

Wolvesi su poveli u 15. minuti. Sjajan gol postigao je Jota na asistenciju Castra, da bi Castro upisao asistenciji i u 32. minuti kada je mrežu Newcastlea zatresao Gibbs-White.

Do kraja prvog dijela još jedan gol u mreži Svraka. Ponovo je obrana Newcastlea komična, Jota to koristi i pogađa za 3:0-

Četvrti gol Wolverhampton postiže pet minuta prije kraja utakmice. Nespretno je reagirao Allan i pogodio je vlastitu mrežu za konačnih 4:0.

Grozno otvaranje glavnog dijela priprema za Svrake koji će ponovo sasvim sigurno biti jedan od kandidata za ispadanje iz Premiershipa.