Wengerova teorija: Superligom žele uništiti Premiership

Premier League 28. lis 202017:52 > 17:53
Shaun Botterill/Getty Images

Bivši trener Arsenala Arsene Wenger dao je svoj pogled na moguće osnivanje Europske Superlige.

Španjolski AS danas je objavio kako bi izgledalo natjecanje koje bi igrali samo najbogatiji i najugledniji europski klubovi, no Francuz smatra da se iza svega krije neprijateljstvo prema Premiershipu.

“Premiership ima nadmoć. Ostale lige žele uništiti tu nadmoć, a najbolji alat za to je kreiranje Europske superlige. To zapravo znači uništenje Premiershipa. Ako kreatori nove lige dobiju dozvolu od velikih engleskih klubova, ona će se dogoditi” ,smatra Wenger.

Na upit novinara je li Superliga isključivo financijski projekt, Wenger je odgovorio: “To je i nogometni projekt, ali nalazimo se u eri u kojoj su vlasnici klubova i investitori. A prvi cilj investitora je generiranje još više novaca. Superliga je iz te perspektive možda samo novi način za zaraditi još više novca.”