Özil: Uvijek dižem glas protiv neljudskosti

Premier League 21. lis 202019:10 > 19:15
David Ramos/Getty Images

Nogometaš Arsenala Mesut Özil razočaran je odlukom menadžera Mikela Artete da ga ne registrira za Premier ligu.

Poslije precrtavanja sa popisa za Europsku ligu, njemački veznjaknije se našao ni među 25 igrača prijavljenih za Premier ligu, iako je najplaćeniji u klubu s čak 350.000 funti tjedno.

To znači da za njega nema utakmica najmanje do veljače, kada se vrši novo prijavljivanje, čime će se ispuniti gotovo cijela godina kako lijevonogi igrač nije bio na terenu.

Poslije svega, 32-godišnjak porijeklom iz Turske oglasio se porukom na društvenim mrežama.

Za mene je ovo teška poruka koju trebam napisati svim navijačima Arsenala za koje sam igrao prethodnih godina. Veoma sa razočaran činjenicom da nisam registiran za natjecanje u Premier ligi.

Prije potpisa novog ugovora 2018, godine, pokazao sam lojalnost i privrženost klubu koji volim. Arsenalu. Zato me sada jako rastužilo što mi nije vraćeno istom mjerom. Koliko vidim, lojalnost je rijetka stvar u današnjim vremenima. Stalno sam pokušavao ostati pozitivan i iz tjedna u tjedan se nadao da ću možda dobiti šansu da se vratim u ekipu. Zato sam šutio do sada.

Julian Finney/Getty Images

Prije pauze zbog korona virusa, bio sam zaista presretan razvojem situacije sa novim trenerom Mikelom Artetom. Bili smo na dobrom putu, a mislim i da su moje igre bile na dobrom nivou.

Ali stvari su se promijenile. Opet. I više mi nije dozvoiljeno igrati nogomet za Arsenal. Što više da kažem? London i dalje osjećam kao svoju kuću, i dalje imam mnogo dobrih prijatelja u ekipi, i dalje osjećam snažnu vezu sa navijačima. Šta god dalje da se dogodi, borit ću se da dobijem šansu i neću dopustiti da se moja osma sezona u Arsenalu završi ovako.

Obećavam vam da ova teška odluka neće promeniti ništa u mom načinu razmišljanja. Nastavit ću trenirati najbolje što mogu i kada god mogu ću dići glas protiv neljudskosti i nepravde“, napisao je Özil.

Podsjetimo, Özilu ugovor sa Arsenalom ističe sljedećeg ljeta, kada će i definitivno doći do rastanka poslije osam godina.