City deklasirao Watford na njihovom terenu

Premier League 21. srp 202020:31 > 20:47
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Citya uvjerljivo su u gostima pobijedili Watford u pretposljednjem kolu Premier lige rezultatom 4:0.

Građanima je to bio četvrti uzastopni trijumf i sa 78 bodova drugi su na tablici, dok je Watfordu ugrožen opstanak jer imaju samo tri boda više od Bournemoutha i Aston Ville (utakmica manje), koji su u opasnoj zoni. Norwich je od ranije siguran putnik u drugu ligu.

Dvostruki strelac za ekipu Pepa Guardiole bio je Raheem Sterling. Engleski reprezentativac je u 31. minuti snažnim i preciznim udarcem ‘načeo’ mrežu domaćih, da bi devet minuta kasnije, nakon što je iznudio jedanaesterac, promašio penal i potom odbijenu loptu proslijedio u gol.

Phil Foden je u 63. minuti povisio prednost Građana na 3:0, a ubrzo je, poslije centaršuta Kevina de Bruynea, prvim pogotkom u sezoni konačan rezultat postavio Aymeric Laporte.

Građani u posljednjem kolu dočekuju Norwich, dok Watford, kome nije pomogla ni šok terapija odlaskom Nigela Pearsona, ide u goste Arsenalu i jasno je da će njihova sudbina ovisiti i od ostalih rezultata.

Villa večeras dočekuje Arsenal (21:15, SK1) i u 38. kolu putuje u London na noge West Hamu, dok Bournemouth 26. srpnja gostuje kod Evertona.