Izabrana najgora pojačanja PL! Među njima je i Hrvat

Premier League 18. svi 202014:45 > 14:51
(Photo by Dan Mullan/Getty Images)

U svijetu nogometa vidjeli smo dosta promašaja što se tiče transfera, ali neka pojačanja koje su klubovi doveli će ostati još dugo upamćena.

Englezi su odlučili napraviti anketu i izabrati najgore pojačanje u povijestisvakog kluba iz Premiershipa. Daily Mail je nekoliko tjedana birao najgore pojačanje svakog kluba, te su konačno objavili rezultate.

U obzir su dolazili samo klubovi koji se trenutno natječu u Premiershipu, a navijačima zaista nije bilo lako izabrati. Engleski klubovi su itekako znali promašivati s pojačanjima, a pogledajte za koje od njih se vjeruje da su najgora pojačanja ikad.

Hrvatski napadač Boško Balaban stigao je 2001. godine iz zagrebačkog Dinama stigao u Aston Villu za šest milijuna funti. Od Balabana su navijači Ville puno očekivali, ali ‘Bole Top’ se nije snašao u Birminghamu.

Ben Radford/Getty Images

Što se tiče Arsenala izabran je Francis Jeffers koji je 2001. godine stigao iz Evertona za osam milijuna eura. Za Chelsea najgore pojačanje bio je Fernando Torres koji je 2011. godine za čak 50 milijuna eura stigao iz Liverpoola.

Najgore pojačanje Manchester Uniteda prema anketi Daily Maila je Alexis Sanchez koji je došao iz Arsenala 2018. godine u zamjenu za Henrikha Mkhitaryana. Za City najgore pojačanje je Wilfried Bony koji je za 25 milijuna eura pojačao Građane dolaskom iz Swanseaja.

Navijači Liverpoola za svoj klub izabrali su da je najgore pojačanje El Hadji Diouf. Senegalac je na Anfield stigao 2002. godine iz Lensa za deset milijuna eura.

Michael Owen izabran je kao najgore pojačanje Newcastlea u koji je stigao 2005. godine iz Real Madrida.

Alex Livesey/Getty Images

Za Tottenham ovu “titulu” dobio je Roberto Soldado koji je iz Seville stigao 2013. godine za 26 milijuna funti.

Ostali klubovi: Jordan Ibe (Bournemouth), Jurgen Locadia (Brighton), Ben Gibson (Burnley), Alexander Sorloth (Crystal Palace), Davy Klaassen (Everton), Ade Akinbiyi (Leicester), Ricky van Wolfswinkel (Norwich), Geoff Horsfield (Sheffield), Dani Osvaldo (Southampton), Stebe Kabba (Watford), Benni McCarthy (West Ham), Roger Johnson (Wolverhampton).