Prekinuo šutnju pa rekao: Da, plakao sam pred predsjednikom

Nogomet 19. lis 20218:53 > 8:54
AP Photo/David Vincent

Ronald Koeman je još prošle sezone otpisao Samuela Umtitija i poručio mu je da slobodno može tražiti novi klub.

Katalonci su ovog ljeta napravili nekoliko promjena u igračkom kadru, ali nisu uspjeli prodati Umtitija iako su mu u jednom trenutku čak nudili sporazumni raskid suradnje.

Francuski defanzivac odbio je sve ponude koje je dobio i poručio je da mu je glavni cilj ostati u Barceloni jer vjeruje da se može nametnuti treneru.

Međutim, to mu baš ne ide po planu jer u dosadašnjem dijelu sezone Umtiti nije odigrao ni minute što jasno pokazuje da Koeman nema namjeru mijenjati njegov status u ekipi.

Umtiti je nakon nekoliko mjeseci odlučio prekinuti šutnju i dao je intervju za Mundo Deportivo u kojem je pričao o svojoj situaciji u klubu.

Francuz je priznao da se osjeća veoma usamljeno, te da je plakao kada je imao sastanak s predsjednikom Joanom Laportom.

“Ne pričam mnogo, ali kada to uradim onda govorim iz srca. Plakao sam na sastanku s predsjednikom. To je za mene bio važan razgovor i predsjednik je morao vidjeti koliko želim pomoći klubu. Samo sam mu to htio reći”, kaže Umtiti i nastavlja.

“Rekao mi je da se moram truditi i tako izboriti za minutažu kod Koemana. Od prvog dana sam pokazao da sam veliki radnik i da volim ovaj klub, ali se na kraju sve promijenilo. Sve. Osjećam se jako usamljeno”.

“Ne vjerujem da je netko iz kluba rekao Koemanu da me ne koristi. Mislim da on samostalno donosi odluke. Možda mu netko i nešto kaže, ali na kraju je on taj koji odlučuje”.

Očekuje se da će Barcelona i u siječnju pokušati prodati ili poslati na posudbu Umtitija, ali je on ponovo poručio da će se i dalje boriti za svoju minutažu i davati maksimum na svakom treningu.