Predstavljen Tramezzani: Svi igrači konkuriraju za momčad!

Hrvatska 18. sij 202114:22 0 komentara
Foto: Giuseppe Bellini/Getty Images

Paolo Tramezzani danas je službeno predstavljen kao novi trener Hajduka, a ugovor s Bijelima potpisao je do 2022.

Talijan će tako naslijediti Boru Primorca kojem se predsjednik Hajduka Lukša Jakobušić zahvalio na početku predstavljanja novog trenera.

“Prije svega, dopustite da se zahvalim gospodinu Primorcu na dva i pol mjeseca što je stao za klub kako je uvijek i radio. Hvala mu na svemu, bez ijedne sekunde da se žalio na nešto. Dao je veliki obol, bio je dogovoren za neko naredno razdoblje. Rekao mi je da će ostati do svibnja, ali da se tu ne vidi nego da se želi vratiti u akademiju. Dovođenjem mistera Tramezzanija zaokružili smo kadrovsku križaljku, kao i dovođenjem sportskog direktora”, rekao je Jakobušić pa dodao:

“Želimo se boriti za trofeje, a trener je upravo onakav kakvog smo tražili. Ima sve kvalitete koje sam stavio ispred sebe kada sam tražio trenera, u suradnji sa sportskim direktorom. Počinje prijelazni rok tako da je dobro da smo se ekipirali, jer treba raditi.”

Sportski direktor Mindaugas Nikoličius otkrio je zašto su se odlučili za Tramezzanija.

“Izabrali smo ga jer je karizmatičan i energičan trener, a smatrali smo da trebalo nekoga tko će podići ekipu. Također, dokazao se tijekom svoje trenerske karijere u situacijama koje nisu bile idealne, što nam je bilo jako važno. Sigurni smo da ćemo uz njegovo vodstvo izboriti nastup u Europi ove sezone i da ćemo u Split dovesti Uefinu Konferencijsku ligu.”

Nakon toga se medijima obratio Talijana.

“Želio bih pozdraviti sve i zahvaliti se predsjedniku i sportskom direktoru što su mi ukazali povjerenje. Jao sam sretan što sam ovdje, znam koliko je Hajduk važan, ne samo u hrvatskim, već i u europskim okvirima. Zbog toga mi je velika čast što sam ovdje. Dat ću sve od sebe i obećajem da ću na igrače prenijeti svoj maksimum. Nadam se da će im se vratiti samopouzdanje i da ćemo biti bolji.”

“Nisam pričao s igračima. Proteklih dana sam dosta pričao s Nikom i znam sve o Hajduku, jer se radi o klubu koji je popularan u Italiji.”

“Znam da imamo mnogo utakmicu u kratko periodu, ali mislim da je prvi korak da momčad upozna mene i ja njih. Želim im usaditi hrabrost i mislim da imamo svijetlu budućnost. Smatram da ovi igrači imaju kvalitetu za igrati dobar nogomet.”

“Gledao sam Hajduk nekoliko puta i smatram da ekipa ima kvalitetu. Znam da ima dosta dobrih igrača iz akademije i da su oni važni za klub. Smatram da imamo dobru mješavinu iskusnih i mladih igrača. Svaki trening je bitan i ne radim razliku između mladih i starih igrača, već ih procjenjujem samo na temelju njihovih predstava.”

Nikoličius je otkrio i kako će treneru na raspolaganju biti svi igrači do kraja prijelaznog roka 15. veljače.

“Trenutno nemamo puno prostora za dovoditi igrače sa strane, već ćemo se morati fokusirati na igrače iz akademije.”

“Nećemo sebi raditi probleme i svi igrači, bez obzira na njihov status s ugovorima, bit će na raspolaganju treneru”, rekao je sportski direktor, na što se nadovezao predsjednik.

“Zaključili smo da je najbolje da do zaključenja prijelaznog roka oni budu u kadru i da u tom periodu vide što je za njih najbolje”, rekao je Jakobušić.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!