Sporting ne staje! Na pomolu iznenađenje u Portugalu

Nogomet 26. tra 20218:58 0 komentara
Gualter Fatia/Getty Images

Velika pobjeda Sportinga koji je pobijedio 1:0 u Bragi, a igrao od 18. minute s igračem manje u 29. kolu portugalske Primeire.

Ova tvrda utakmica riješena je u finišu, na asistenciju Porra, Matheus je u 81. minutu pogodio mrežu domaćina i učvrstio poziciju na vrhu tablice. Ova vrijedna pobjeda Sporting je dodatno približila velikom naslovu kojem se jako malo ljudi nadalo poslije odlaska Brune Fernandesa u Manchester United.

Sporting je posljednju titulu uzeo 2002. godine, a nakon toga dominirali su najveći portugalski klubovi Benfica i Porto.

Istovjetnim rezultatom (0:1) okončan je duel Boavište i Maritima. Čovjek odluke bio je Iranac Ali Alipur. Mrežu je pogodio sredinom drugog poluvremena.

U duelu Rio Avea i Fereire nije bilo pobjednika (1:1).

Sa utakmicom više i 73 boda, Sporting bježi Portu sedam bodova pet kola prije kraja. Benfica je na trećem mjestu sa 60 bodova, dok je Braga četvrta sa 58.