Korona ‘poharala’ Benficu u najgore moguće vrijeme

Portugal 19. sij 202113:54 0 komentara
Carlos Rodrigues/Getty Images

Portugalski nogometni prvoligaš Benfica objavila je u utorak da ima 17 zaraženih koronavirusom u svojim redovima, i da su među njima igrači, članovi stručnog stožera te zaposlenici kluba.

Ovo je odmah izazvalo alarm u klubu iz Lisabona i pod upitnikom su ligaški susreti protiv Nacionala 24. siječnja, derbi protiv Sportinga 31. siječnja, sutrašnji sraz protiv Brage u Liga Kupu i utakmica u Kupu Portugala protiv Belenensesa 28. siječnja.

Konačnu odluku o ovoj situaciji donijet će Opće zdravstvo Portugala. Postoji mogućnost za nova testiranja igrača i članova Benfice, a u slučaju da novi testovi budu pozitivni, klub bi morao 14 dana u izolaciju, što bi predstavljalo dodatni problem u tekućoj sezoni, gdje je raspored veoma gust zbog cijele situacije izazvane koronavirusom.

Pored spomenutih utakmica, Benficu 18. i 25. veljače očekuju dueli šesnaestine finala Europske lige protiv Arsenala, a prije toga i ligaški dueli protiv Guimaraesa, Famalicaa, Farensea i Morierensea, što znači da bi ‘Orlovi’ trebali u periodu od mjesec dana odigrati čak deset utakmica.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!