Benfica "razmontirala" Bragu u derbiju kola

Portugal 23. pro 201821:32 > 21:39
Carlos Rodrigues/Getty Images

U derbiju 14. kola portugalske Primeire Benfica je napunila mrežu Brage i pobijedila sa 6:2.

Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Hrvatski veznjak Filip Krovinović igrao je od 79. minute za Benficu u uvjerljivoj 6-2 (2-0) domaćoj pobjedi protiv Brage u susretu 14. kola portugalskog nogometnog prvenstva.

Seriju golova u uvjerljivo najboljoj utakmici Benfice otvorio je Pizzi u 19. minuti. Imali su gosti tri dobre šanse, ali su na odmor otišli sa dva gola zaostatka, nakon što je kapetan Jardel postigao drugi gol-

Već u trećoj minuti nastavka, lijevi bek Grimaldo koristi konfuznu reakciju gostujućih defanzivaca za 3:0. Jedanaestim golom u sezoni Diego Souza vratio je Bragu u igru, ali je odgovor domaćina bio ekspresan.

Jonas je bio strelac, Na 5:1 povisio je Cervi. Kanonadu je nastavio još jedan defanzivac -Almeida spektakularnim golom. Konačan rezultat postiao Joao Novais.

Benfica je ovom pobjedom preskočila Bragu na ljestvici, trenutačno je druga sa 32 boda, jednim više od trećeg Sportinga koji ima utakmicu manje, a dva više od četvrte Brage. Na vrhu je Porto sa 36 bodova.

Porto je ostvario 15. pobjedu u nizu u svim natjecanjima, savladavši u 14. kolu prvenstva Rio Ave rezultatom 2:1. Bila je to vrlo kvalitetna utakmica u kojoj je Rio Ave imao svoje prilike, no Porto je ipak pokazao zašto je najbolja momčad lige u ovom trenutku i upisao još jednu pobjedu.