Službeno: Jorge Jesus ponovno na klupi Benfice

Portugal 18. srp 20209:25 > 9:26
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Portugalski trener Jorge Jesus ponovno će preuzeti klupu Benfice, objavio je taj klub. Bit će to drugi angažman za Portugalca u Benfici, koju je vodio od 2009. do 2015. godine.

Poslije mnogo nagađanja u portugalskim medijima, klub je objavio da je kontaktirao svog bivšeg trenera, ponudio konkretne uvjete suradnje, kao i da je Jesus veoma brzo prihvatio ponudu.

Jesus je u svojoj prvoj godini u Benfici donio titulu prvaka Portugala tom klubu poslije pet godina. Ekipa je te sezone pretrpjela samo dva poraza i postigla je 78 golova, a ostvaren je i plasman u četvrtfinale Europske lige, gdje su poraženi od Liverpoola.

I sljedeća sezona bila je uspješna za portugalskog stručnjaka, a iako nije doneo titulu Benfici, uspio je osvojiti Kup Portugala, kao i stići do četvrtfinala Lige prvaka, gdje ih je zaustavio Chelsea.

Detalji novog ugovora između Benfice i Jesusa još uvijek nisu poznati.