Legendarni Portugalac moli da se vrati u Porto

Portugal 27. tra 20200:37 > 0:39
Photo by Hector Vivas/Getty Images

Jedan od najelegantnijih portuglaskih nogometaša svih vremena, Ricardo Quaresma se želi vratiti u Porto

Sebastian Widmann/Getty Images

Tridesetšestogodišnjak je prošlog ljeta potpisao ugovor sa turskim prvoligašem do ljeta 2020.

“Porto je Porto. Teško je objasniti ljubav prema klubu. Prelazak u Porto je najbolja odluka u životu koju sam donio. Bio bih sretan ako mi Bog pomogne da se ponovo na terenu pojavim u dresu tog kluba,” rekao je Quaresma i nastavio:

Želim se vratiti u Porto. Moj ugovor ističe na kraju sezone i bit ću slobodan. Trebao sam imati sastanak s predstavnicima kluba, ali u trenutnoj situaciji nemoguće ga je održati.”

Quaresma je od 2004. iz Barcelone došao u Porto i u klubu je ostao do 2008. godine. Profesionalnu karijeru počeo je u Sportingu, a igrao je još u Interu sa kojim je 2010. osvojio Ligu prvaka, Chelseaju, Bešiktašu, Al-Ahliju i Kasimpasi.

Član Porta bio je i u sezoni 2014/15.