Rafa Silva srušio Sporting, Benfica pobjegla Portu

Portugal 18. sij 20200:28 > 0:32

Benfica je u 171. derbiju nogometnog prvenstva Portugala svladala Sporting 2:0

Getty Images

Nakon što je Porto pred svojim navijačima promašio dva kaznena uadraca i izgubio utakmicu protiv Brage, Benfica je u 171. derbiju svladala Sporting 2:0. Na stadionu Jose Alvalade, inače domu “zeleno-bijelih” Sporting je imao svoje prigode, Camacho je propustio veliku šansu kada je njegovu loptu zaustavila vratnica, a pobjednika je odlučio Rafa Silva. Omaleni Portugalac je u 80. i 90.+9. minuti sa dva lijepa pogotka donio veliko slavlje Benficinim navijačima. Nastavak se igrao točno 100 minuta zbog bakljade koji su priredili navijači Sportinga koji se zovu Torcida.
Nakon točno pola odigranih utakmica u prvenstvu Benfica je na vodećoj poziciji sa 48 osvojenih bodova, Porto je drugi sa 41, treći je Famalica 30 (i utakmica manje), a četvrti je Sporting sa 29 bodova.