Nogomet 17. tra 202213:43 > 13:43 0 komentara
Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Kako navodi dobro upućena A Bola, prvi čovjek Sportinga iz Brage Antonio Salvador kontaktirao je Andreu Pirla i predstavio mu svoj ambiciozni projekt.

Klub iz Portugala u vječitoj je sjeni velikana iz Lisabona i Porta, ali posljednjih godina najavljuje puno veće ambicije.

Braga je prošle sezone osvojila Portugalski kup pobjedom u finalu protiv Benfice, no ove sezone je opet “tek” četvrta, daleko iza Porta, Sportinga iz Lisabona i Benfice.

Nedavno je ispala iz Europske lige pa klub kuje velike planove za sljedeću sezonu. Navodno je Pirlo pokazao interes, dobio je informacije o igračima i planovima kluba, ali još nije dao suglasnost.

Pirlo je prošle sezone trenirao Juventus, ali očekivani rezultati nisu postignuti. Natjecanje u Ligi prvaka završio je neočekivanim ispadanjem u osmini finala od portugalske momčadi Porta.

Nogometaši Brage nikada nisu bili prvaci Portugala, najbolji plasman im je drugo mjesto u sezoni 2009/10. Osvojili su Portugalski kup tri puta, dvaput Nacionalni ligaški kup, a 2011. igrali i finale Europske lige, no Porto je tada osvojio trofej. Bila je to povijesna sezona za Portugalce kada su u polufinalu ovog europskog natjecanja igrala tri kluba iz Primeire: Porto, Benfica i Braga.