Perez: Ovo nije moj Mbappe, šokiralo me što je tražio

Nogomet 16. lip 20229:04 > 9:09 0 komentara
BEATRIZ GUZMAN via Guliver Images

Predsjednik madridskog Reala Florentino Perez otvoreno je obznanio razloge zbog kojih Kylian Mbappe nije potpisao za njegov klub...

Svi su Mbappea već bili vidjeli u dresu ‘Kraljevskog kluba’, no Francuz je ipak odlučio ostati u PSG-u.

Gostujući u emisiji Chiringuito, prvi čovjek Reala Florentino Perez odlučio je objasniti zašto.

“Mbappeov san je bio igrati za Real i to mi je više puta rekao. Očajnički je htio doći kod nas još u kolovozu prošle godine. Nakon toga mi je stalno ponavljao kako želi igrati samo za Real. I onda, prije 15 dana, sve se najednom promijenilo. Mislim da je to zbog nezamislivog političkog pritiska pod kojim je bio. Predsjednik Francuske i gradonačelnik Pariza počeli su ga opsjedati i tupiti mu da ne smije otići iz Pariza i Francuske. Ja ne mogu niti zamisliti da kod nas španjolski kralj tako nešto radi s primjerice igračem Betisa. Osim političkog presinga, svoje je učinio i financijski, koji je došao iz Katara”, počeo je Perez.

Šef Reala ostao je neugodno zatečen i Mbappeovim zahtjevima:

“Rekao je da neće sudjelovati u aktivnostima za sponzore Reala koji nisu i njegovi privatni sponzori. To me šokiralo, jer nikada nitko u povijesti ovog kluba to nije tražio i niti bi to dobio. Nogomet je kolektivni sport i nitko ne može biti ispred ostalih niti će u Realu to biti. Svaka čast Mbappeu, ali on je valjda umislio da je pjevačka ili glumačka zvijezda, a svi oko njega u ovom klubu prateći bend ili statisti. Međutim, ovo je Real Madrid. Nisam mogao vjerovati kada sam vidio što traži od nas i rekao sam sebi: Ovo nije onaj moj Mbappe…”

Ipak, Perez pokušava razumjeti francuskog reprezentativca i po mnogima najboljeg igrača svijeta trenutno.

“Usprkos svemu ja ga i dalje volim. Znam da mu nije bilo lako jer je kao mlad čovjek bio pod strašnim pritiskom da ne ode u Real, oteli su mu san. Žao mi je i zbog njegove majke, koja mi je govorila da je Kylian još otkako je bio mali dječak maštao o igranju za Real. Sad mi kažu da joj je jako neugodno nakon ovog njegovog obrata, da ju je stid.”

Perez je otkrio i da je Mbappe na neki način pokušao minirati nedavno realiziran transfer Aureliena Tchouamenija iz Monaca u Real.

“Tchaoumeni mi je rekao da je u zadnji tren dobio sjajnu ponudu PSG-a i poruku da ne ide u Real, nego tamo. To je od njega tražio Mbappe, ali on mu je rekao ne.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!