Perez na žestokom udaru: On je oteo Real

Nogomet 21. tra 202119:06 > 19:10
FedericoPestellini/Panoramic

Ramon Calderon, bivši direktor i predsjednik Reala, zadovoljan je što je ideja o formiranju Superlige propala, jer to takmičenje smatra 'nožem u leđa nogometu', i ističe da bi Florentino Perez trebalo otići iz Kraljevskog kluba nakon svih događaja.

Superliga potrajala je čitavih 48 sati, prije nego što su klubovi osnivači počeli odustajati od nje pod pritiskom cijelokupne javnosti i žestokih prijetnji od strane Uefe.

“To je bilo suludo. Napravljeno je bez razmišljanja, na glup način. Jako mi je drago što će propasti, jer je učinjena izdaja. Ovaj besmislen projekat je najavljen u ponoć… Ne mogu zamisliti da se bilo koji igrač prihvatio ovu ligu i odrekao se reprezentacije. Oni koji su napravili Superligu su jako glupi”, rekao je Calderon u radio emisiji Super Deportivo i dodao:

“Ta liga je umrla nekoliko dana nakon rođenja. Neće napredovati. Kao čovjek iz nogometa, jako sam sretan što se to neće razviti, jer je taj izum zabijanje noža u leđa nogometu.”

Prvi čovjek Reala Florentino Perez se proteklih dana ustalio kao glavni zagovornik Superlige. Predviđena mu je i uloga predsjednika tog natjecanja, pa su najveće kritike bile upućene njemu.

“Mislio sam da je loša šala. Govoriti da ovo radi kako bi spasio nogomet, bilo je jako smiješno. Projekat je postao tužan. Florentino je morao javno priznati da je Real u vrlo kritičnom ekonomskom stanju, da je izgubljen 91.000.000 eura i da zajedno s milijunskim ulaganjem u preuređenje stadiona, ne čini ništa drugo nego Real gura u ekonomski još složeniju situaciju.”

Nakon svega, Perez mora napustiti Kraljevski klub, smatra Calderon.

“Perezova ostavka bio bi dostojanstven čin nakon velikog neuspjeha. Jer je napravio ono što je napravio, nakon što je doveo klub u kritičnu situaciju, tako bi trebalo učiniti. Ali ne očekujte to od njega. Pokušava bez ikakvih prava biti vlasnik nogometa i Reala. Oteo je Real. Od njegovog dolaska nije bilo izbora, ja sam bio posljednji predsjednik”, zaključio je Calderon, koji je od 2001. do 2006. bio direktor, a zatim u sljedeće tri godine i predsjednik Reala.