Ovo su 32 momčadi koje su izborile jesen u KL i EL

Europa 26. kol 20228:49 > 8:51 0 komentara
GEPAxpictures xPhilippxBrem via Guliver

U Europi će Hrvatsku predstavljati samo Dinamo i to u Ligi prvaka, a nakon četvrtka navečer saznali smo i sve sudionike grupne faze Europske i Konferencijske lige.

Osijek i Rijeka svoj su europski put završili već na prvoj prepreci. Osijek je ispao od kazahstanskog Kizilžara, a Riječani od švedskog Djurgardensa. Hajduku je pak ‘presudio’ Villarreal.

U četvrtak su završile kvalifikacije Europske i Konferencijske lige pa su poznata po 32 kluba koja će igrati grupnu fazu drugog i trećeg Uefina klupskog natjecanja. Kosovski klub Balkani po prvi put u povijesti se plasirao u europsko natjecanje (Konfrenecijsku ligu) nakon što je u dvije utakmice bio bolji od Škupija.  Nakon 2:1 u Skoplju, u uzvratu je u Prištini domaćin pobijedio 1:0.

Pridružila im se i latvijska Riga koja je na penale, nakon 3:3 u 270 minuta igre, prošla Linfield u Sjevernoj Irskoj, a debitant u eurokupovima postao je i Vaduz iz Lihtenštajna koji je izbacio bečki Rapid. Prva utakmica završila je remijem 1:1, a u Beču je Vaduz pobijedio 1:0.

Ždrijeb grupne faze Europske lige je u 13 sati, a Konferencijske lige u 14.30.

Jakosne skupine:

Europska liga

1.: Roma, Manchester United, Arsenal, Lazio, Braga, Crvena zvezda, Dinamo Kijev, Olympiacos

2.: Feyenoord, Rennes, PSV, Monaco, Real Sociedad, Qarabag, Malmö, Ludogorec
3.: Šerif, Betis, Midtjylland, Bodø/Glimt, Ferencvaros, Union Berlin, Freiburg, Fenerbahče
4.: Nantes, HJK, Sturm Graz, AEK Larnaca, Omonia, Zürich, Union Saint-Gilloise, Trabzonspor

Konferencijska liga

1.: Villarreal, Basel, Slavija Prag, AZ, Gent, Istanbul Bašakšehir, Partizan, West Ham
2.: Cluj, Molde, FCSB, Fiorentina, Köln, Hapoel Beer Sheva, Apollon Limassol, Slovan Bratislava
3.: Nice, Anderlecht, Žalgiris, Austria Beč, Heart of Midlothian, Shamrock Rovers, Sivasspor, Vaduz
4.: Dnjipro, Lech Poznanj, Slovacko, Silkeborg, Djurgårdens, Pjunik, Riga FS, Ballkani

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!