Hrvatska 11. lip 202213:24 > 13:24 0 komentara

Nogometaši zagrebačkog Dinama prvi su finalisti Soccerbet Kupa prijateljstva.

U polufinalu je Dinamo svladao Crvenu zvezdu3:0 (1:0). Junak utakmice bio je Leni Ilečić koji je postigao sva tri gola.

Vezni red donio je prednost Dinamu, ali i nekoliko dobrih rješenja u obrani u dva, tri navrata kada je Zvezda uspjela doći pred Dinamov gol.

Plavi ​​su strpljivo gradili utakmicu, a najbolju priliku u prvom poluvremenu vidjeli smo u 27. minuti. Ispred vratara našao se Leni Ilečić, no Lainović je vrlo samouvjereno reagirao.

Dobio je nakon toga korner Dinama i odigrao očito uigranu akciju, Gurlica je dva puta ustrajno vraćao loptu u kazneni prostor, a Ilečić je uspio zatresti mrežu za 1:0.

Nakon toga Zagrepčani su zaigrali još lakše, držali loptu i mirno poluvrijeme priveli kraju.

Dinamovi napadi nastavljeni su i u nastavku utakmice. I ponovio se sličan scenarij iz prvog poluvremena.

Ilečić je u 46. minuti promašio gol, Dinamo je izveo korner, a onda je Ilečić vrlo učinkovito s ruba kaznenog prostora zatresao mrežu za 2:0.

Rijetki su bili pokušaji Crvene zvezde, pokušavali su crveno-bijeli dugim loptama i preskakanjem utakmice, ali uvijek je netko to bio spreman zaustaviti.

I Dinamo je imao dobru priliku preko Dizdarevića u 55. minuti, ali Lainović je bio dobar.

Samo minutu kasnije uslijedio je novi napad, Ilečić je dobio dobru loptu i postigao svoj treći gol na utakmici.

U drugom polufinalu sastaju se Partizan i Vojvodina.