Rijekin protivnik preokrenuo derbi i zasjeo na vrh

Nogomet 24. srp 202219:30 > 19:36 0 komentara
Michael Erichsen via Guliver Images

Nogometaši Djurgardena napunili su se samopouzdanjem uoči uzvratnog ogleda s Rijekom u 2. pretkolu Konferencijske lige pobjedom u derbiju protiv Häckena...

Häcken je dočekao Djurgarden u zaostalom derbiju 15. kola švedskog prvenstva, štoviše u izravnom okršaju za prvo mjesto. Slavio je Djurgarden 2:1 preokretom u drugom poluvremenu.

Na velikom odmoru Häcken je vodio 1:0 golom Jeremejeffa u 33. minuti iz penala, a gosti su preokrenuli preko Bande u 49. i Anderssona u 63. minuti.

Djurgarden je ovom pobjedom preuzeo vrh tablice s 33 boda iz 16 utakmica, što je dva boda više od Hackena, koji ima utakmicu manje. Treći je AIK također s 31 bodom, a četvrti Malmö s 30.

Aktivan je u nedjelju bio i Osijekov suparnik kazahstanski Kizilžar. On je u 3. kolu skupine B tamošnjeg kupa poražen u gostima kod također prvoligaša Akžajika 1:0 golom Tabatadzea u 51. minuti.

U poretku skupine vodi Kaisar s devet bodova, slijedi Akžajik sa šest te na začelju Kizilžar i Kaspij s po jednim bodom.

Uzvratni ogledi 2. pretkola Konferencijske lige igraju se u četvrtak 28. srpnja. Utakmica Djurgarden – Rijeka počinje u 19 sati, a Osijek – Kizilžar u 20.30. U prvim utakmicama Šveđani su slavili na Rujevici 2:1, a istim je rezultatom Osijek slavio u Kazahstanu.