Osijek četvorkom Šibeniku odgovorio na petardu Dinama

Hrvatska 14. ožu 202119:45 > 20:35
Samuel Kubani/EuroFootball/Getty Images)

Osijek je s uvjerljivih 4:0 slavio u 25. kolu HNL-a na gostovanju u Šibeniku.

Gosti su poveli u 13. minuti lijepim golom Laszla Kleinheislera. Lončar je sa sredine terena odlično proigrao Kleinheislera koji s lijevog krila ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio suprotni kut.

Osijek je utakmicu prelomio u prvih pet minuta drugog poluvremena postigavši dva brza gola. U 47. minuti je Bočjak ubacio iz kornera, a u gužvi se najbolje snašao Mierez pogodivši za 2:0. Samo dvije minute kasnije Bočkaj je ponovo ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Santini pogodivši gornji desni kut za 3:0.

Točku na “i” gosti su stavili u 85. minuti kada je Erceg nakon brze kontre zabio za 4:0. Bila je to odlična akcija Osječana. Bočkaj je u gol-šansu sjajnom asistencijom doveo Bohara koji je mogao zabiti, no ipak je odlučio proigrati Ercega koji je bio usamljen na lijevoj strani i bez problema zabio za 4:0.

Dodajmo kako je početak drugog poluvremena kasnio više od 40 minuta zbog nestanka električne enrgije.

Dinamo vodi na ljestvici sa 57 bodova, Osijek ima dva boda manje, dok je Gorica treća sa 48 bodova.