Opća pobuna: Udruga sudaca odbila suditi u Superligi

Nogomet 20. tra 202119:16 > 19:17 0 komentara
Carlos Rodrigues/Getty Images

U Portugalu je došlo do pobune po pitanju Superlige, a glas su digli predstavnici Udruženja sudaca u toj zemlji.

Udruženje portugalskih sudaca izdalo je priopćenje u kojem su poručili da odbijaju mogućnost da sude na utakmicama novonastale Superlige, oko koje se podiglo dosta prašine nakon što je priopćeno da natjecanje starta iduće sezone.

Predsjednik ovog udruženja Luciano Gonsalves odbacio je mogućnost da suci iz portugalskog prvenstva dijele pravdu u Superligi.

“Portugalski suci bit će dostupni za arbitražu u domaćem prvenstvu i natjecanjima pod okriljem UEFA i FIFA, dok to neće biti slučaj sa ostalim nadmetanjima koji nisu dio navedenih institucija”, rekao je Gonsalves.

S obzirom da Superliga raspolaže velikim novcem, nema sumnje da će svejedno naći grupu kvalitetnih sudaca koji će glavom bez obzira htjeti suditi na najvećim nogometnim utakmicama.

Podsjetit ćemo da je za sada poznato 12 sigurnih sudionika Superlige, a to su: Manchester United, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Liverpool, Barcelona, Atletico, Real, Inter, Juventus i Milan.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!