Ole se ispričao: Nisam želio nikog uvrijediti

REUTERS/Daniele Mascolo

Trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer nada se da će njegova momčad izboriti finale Europske lige, te da će sezonu završiti s osvojenim peharom.

Crveni vragovi će u polufinalu igrati protiv Rome, a prvi dvoboj igrat će u četvrtak u Manchesteru.

Navijači Rome su uoči dvoboja ispred trening centra okačili nekoliko transparenata protiv Solskjaera, zbog izjave trener Uniteda da ne zna talijanski klub i da ga nije puno gledao.

“To je bilo odmah nakon utakmice s Granadom. Naravno da sam ih gledao, ali nisam se bavio analizom. Nisam želio nikog uvrijediti. Riječ je o fantastičnom klubu, imam dresove Tottija i De Rossija. Od tada sam se bavio njihovom igrom, spremni smo”, odgovorio je Ole.

Solskjaer se nada da bi mogao osvojiti prvi trofej kao trener Uniteda.

“U ovakvim utakmicama potrebno je imati samopouzdanja, vjerovati. Naravno, neophodno je i malo sreće. Želimo završiti sezonu proslavom. Čim smo ispali iz Lige prvaka, znali smo da želimo igrati finale Europske lige.”

“Ostvario bi mi se san kada bih osvojio trofej kao trener Uniteda. Naša ambicija jest da završimo sezonu s peharom. To bi zaista puno značilo cijeloj momčadi.”

Na kraju su novinari upitali norveškog stručnjaka kakav odnos ima s vlasnicima kluba – obitelji Glazer.

“Imam dobar odnos s vlasnicima kluba, uvijek me saslušaju. Proveo sam puno godina u klubu i nadam se da ćemo imati uspjeha“.

Utakmica na Old Traffordu igra se u četvrtak od 21 sat.