Norveška senzacija gurnula HNL niže na Uefinoj ljestvici

Hrvatska 8. tra 202210:47 > 10:48 0 komentara
AP Photo/Peter Dejong via Guliver

Norveški Bodo/Glimt pobijedio je Mourinhovu Romu 2:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Konferencijske lige.

Time je Norveška prestigla Hrvatsku na Uefinoj ljestvici nacionalnih koeficijenata i drži 17. mjesto.

HNL je do jučer bio na 18. mjestu iza Danske, no sad su Norvežani preskočili Dansku i Hrvatsku. Hrvatska je sada na 19. mjestu.

Sve je bliže Norveška sada 15. mjestu koje donosi dva kluba u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Imaju koeficijent 27.250, a Grčka, koja je 15., ima 28.200. Između njih je Češka (27.800), koja u Europi trenutno ima aktivnu Slaviju iz Praga.

Jedna od te tri države imat će u ljeto iduće godine ukupno pet klubova u europskim natjecanjima.

Dva će igrati u kvalifikacijama za Ligu prvaka, jedan klub će u kvalifikacije za Europa ligu, a dva će se pokušati plasirati u Konferencijsku ligu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!