Žuti za SK: Superligu sam predvidio prije deset godina

Nogomet 19. tra 202113:20 > 13:23 0 komentara
Charles McQuillan/Getty Images

Robert Prosinečki, bivši hrvatski reprezentativac, ali i igrač svjetskih velikana Reala i Barcelone nije iznenađen odlukom o osnivanju Superlige.

“To sam predvidio prije deset godina. Jednostavno nogometni biznis se odvijao u takvom smjeru da su inače i tradicionalno jaki i velikik lubovi postajali još bogatijima. Jaki sponzori su baš to željeli, klubovi su plaćali igrače u stotinama milijuna nečega, tako da je ta razlika rasla. Sada je došao netko tko je to sve okupio i ne pita za novac da bi se takva liga igrala.”

Prosinečki se dotaknuo i modela NBA lige.
“To je biznis. Tako je u SAD-u ustrojen sport. Zatvoreno natjecanje, ima svoju publiku, ima svoje sljedbenike.”

Prosinečki nije izričito protiv.
“Nažalost, tko smo to mi da zaustavimo trendove. Koliko god mi bili protiv tih modela, recite mi tko od vas neće pogledati utakmicu Reala i Liverpool. To je u životu tako.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!