Velikani pobijedili? UEFA ‘suspendirala’ istragu o Superligi

Nogomet 9. lip 202119:36 0 komentara
Alessandro Sabattini/Getty Images

Prije nekoliko mjeseci podiglo se dosta prašine kada su pojedini europski velikani odlučili osnovati novo natjecanje - nogometnu Superligu.

12 europskih klubova uzdrmalo je nogometnu javnost odlukom da osnuju Superligu koja bi bila odličan izvor prihoda za one najbogatije klubove u Europi. Tada se digla velika prašina jer su mnogi igrači i treneri otvoreno bili protiv ove ideje.

Nakon prosvjeda navijača od ideje Superlige odustali su Atletico Madrid, Chelsea, Liverpool, Manchester United, Manchester City, Arsenal, Tottenham, Inter i Milan. Međutim, Real, Barca i Juve i dalje su u “toj priči” oko Superlige.

UEFA je nakon toga najavila velike kazne za Real Madrid, Barcelonu i Juventus i čak su zaprijetili ovim klubovima da će ih izbaciti iz Lige prvaka za iduću sezonu. Reakcije iz suprotnog smjera nije bilo, a kako sada stvari stoje, navedeni trojac pobijedio je u toj bitci.

UEFA je danas objavila da je istraga protiv ovih klubova trenutno “suspendirana”, te da će razmisliti od svojim budućim koracima.

Vrlo vjerojatno se radi o strahu od bumeranga, jer ukoliko navedeni klubovi dobiju spor, UEFA bi im morala isplatiti velike novčane iznose.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!