Tko je ovdje lud? Arsenal i dalje skupo plaća Özila

Nogomet ostalo 27. tra 202110:59 0 komentara
Andrew Matthews/Pool via REUTERS

Njemački nogometaš Mesut Özil u siječnju je napustio londonski Arsenal i odlučio je karijeru nastaviti u dresu Fenerbahčea.

Özil je nakon skoro osam godina napustio Arsenal nakon što nije bio u planovima Mikela Artete. Ovaj veznjak skoro da nije odigrao ni minute čak godinu dana za Arsenal, te je odlučio da je najbolje napustiti ovaj klub.

Bivši njemački reprezentativac je s Arsenalom imao ugovor do kraja ove sezone prema kojem je zarađivao skoro 350 tisuća funti tjedno. Jasno je bilo zašto Özil nije ranije htio ići, ali kada ga je pozvao klub za koji navija od malih nogu odlučio je da je vrijeme za odlazak.

U siječnju je priopćeno da su Arsenal i Özil postigli sporazumni raskid suradnje i ovaj 32-godišnji igrač je kao slobodan igrač na kraju potpisao za Fenerbahče do ljeta 2024. godine.

Međutim, ni u Turskoj mu ne ide baš sjajno jer je od dolaska u ovaj klub odigrao svega sedam utakmica i jasno je da će mu trebati vremena da se vrati u formu nakon što godinu dana nije odigrao ni sekunde za Arsenal.

(AP Photo/Kenan Asyali, Pool)

No, mnoge navijače londonskog kluba jučer su iznenadile informacije da Arsenal još uvijek plaća Özila iako je on prije skoro pet mjeseci raskinuo ugovor s ekipom s Emiratesa.

Ipak, tada su Arsenal i Özil dogovorili da će klub i dalje plaćati njegovu plaću do kraja ove sezone, odnosno ugovora kojeg je imao. Özil je jedino na taj način pristao da napusti klub i na kraju su čelnici Arsenala odobrili raskid ugovora i pristali da mu isplate novac kao da je i dalje član Topnika.

Engleski The Athletic objavio je da Arsenal i dalje isplaćuje oko 90% Özilove plaće što je oko 315 tisuća funti tjedno. Iako je raskinuo ugovor to znači da će Ozil do ljeta inkasirati preko sedam milijuna funti od kluba čiji više nije član što je zaista nevjerovatno.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!