Talijanski velikani žele isključiti niželigaše iz Kupa

Nogomet ostalo 6. svi 202116:31 0 komentara
olimpico
Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Predsjednik talijanske treće lige kritizirao je "elitističke" planove za promjenu formata talijanskog kupa kako bi se isključili klubovi iz liga nižih od prvih dvije.

Prema pisanju talijanskih medija, klubovi iz Serie A sastali su se u srijedu i dogovorili ograničavanje sudjelovanja u jedinom talijanskom nacionalnom kup na 40 momčadi prve i druge lige od sljedeće sezone. Natjecanje vodi Serie A.

“Odluka Serie A da isključi momčadi Lega Pro (Serie C) iz Coppa Italije ne samo da krši zajednička prava, već je izraz elitističkog koncepta nogometa, nesposobnog da ima viziju cijelog sustava,” izjavio je predsjednik Lega Pro Francesco Ghirelli.

Novinska agencija ANSA priopćila je kako je novi format usmjeren na to da natjecanje učini zanimljivijim televizijskim kućama osiguravajući uzbudljivije utakmice u ranijim fazama kupa.

Drugoligaš Venezia reagirala je na vijest na Twitteru nazvavši plan “nevjerojatno gluhim”.

Prema trenutnom formatu kupa, od prvog kola sudjeluje 27 momčadi Serie C i devet klubova iz Serie D.

Dvadeset momčadi Serie B pridružuje se od drugog kola, 12 klubova Serie A s najmanjim brojem nositelja dolazi u trećem kolu, a osam najboljih momčadi Serie A ulazi tek u osmini finala. (h)

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!