‘PSG, Barca i Real ne mogu igrati s Dinamom zbog Uefe’

Nogomet 11. tra 20228:30 > 8:33 0 komentara
Matthias Koch

Nogometaši kijevskog Dinama i Šahtara su na europskoj turneji 'Nogomet za mir' gdje će diljem Europe igrati prijateljske utakmice.

Šahtar će tako 1. svibnja gostovati na Poljudu kod Hajduka, dok će kijevski Dinamo kod imenjaka na Maksimiru gostovati 28. travnja.

Trener kijevskog kluba Mircea Lucescu najavio je turneju.

“Počinjemo turneju koja promovira ukrajinski klub i nogomet kako bismo skrenuli pažnju na ono što se događa u Ukrajini. To su važne humanitarne utakmice, osjećaji koje će prenijeti igrači i navijači. Jako je teško, nogometaši su profesionalci. Imali su priliku sa sobom povesti obitelju, smjestiti se u Bukurešt i trenirati u Snagovu”, rekao je Lucescu pa dodao.

“Nakon toga putujemo u Varšavu, pa u Tursku gdje igramo s Galatasarayem, a onda se vraćamo u Rumunjsku na utakmicu protiv Steaue. Igramo za djecu, za izbjeglice.”

Trener Dinama otkrio je kako ipak neće moći igrati protiv PSG-a, Barcelone i Real Madrida.

“Čini se da Barcelona, Real Madrid i PSG ne mogu igrati ove prijateljske utakmice zbog ograničenja Uefe. Potrudili smo se da se ovakve utakmice igraju na stadionima od 100.000 ljudi, u zemljama s velikim financijskim potencijalom, boljim nego u istočnim zemljama. Pomoć mora doći i s ove strane, jer zemlje istočne Europe napravile su već veliku žrtvu za Ukrajinu”, zaključio je Lucescu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!