Procurio dokument: Na jako važno pitanje bez odgovora

Nogomet 22. tra 20219:53 > 10:01
AP Photo/Jon Super

Prema dokumentu koji je procurio, a koji je objavio The Financial Times, klubovi koji su ostali u Superligi mogli bi tužiti one koji su odustali.

Klubovi koji su odustali od Superlige mogli bi ostati bez nekoliko stotina milijuna zbog napuštanja lige koja je propala za manje od 48 sati.

Dokument koji je procurio otkriva da su se klubovi dogovorili da neće napustiti Superligu prije lipnja 2025., s time da odluku o napuštanju moraju donijeti barem godinu dana unaprijed.

Dokument otkriva da bi bili dužni vratiti novac koji su dobili na početku kao potporu od lige.

A to je ogroman novac, očekivanih 15 klubova osnivača trebalo je podijeliti 3,25 milijardi eura, koliko je dao JP Morgan za pokretanje lige.

Svatko tko je napustio ligu, jasno je iz toga, morao bi vratiti taj novac.

Predsjednik Superlige Florentino Perez izjavio je kako još nitko nije napustio natjecanje, a Talijani ističu kako možda nije slučajno što Juventus i Milan u službenim izjavama nisu izričito rekli da napuštaju ligu.

Jedino je još nejasno prema tom dokumentu, koje su sve obveze klubova koji se odluče povući. To je veliko neodgovoreno pitanje o Superligi.