Preminuo bivši engleski reprezentativac i legenda Cityja Colin Bell

Nogomet ostalo 5. sij 202123:38 0 komentara
Getty Images / Christopher Lee

Bivši engleski nogometni reprezentativac i legenda Manchester Cityja Colin Bell umro je u 75. godini nakon kratke bolesti, objavio je klub.

“Colin je umro mirno nakon kratke bolesti koja nije bila povezana s covidom”, objavio je City.

Bell je u dresu “Građana” upisao 492 nastupa, a premda je igrao na poziciji veznjaka postigao je 152 gola. Nalazi se na petom mjestu klupske ljestvice po broju nastupa, te na četvrtom mjestu po broju golova.

Bio je član momčadi koja je 1968. osvojila drugi naslov u povijesti kluba nakon prvog iz 1937. Osvojio je i FA kup, Liga kup, te Kup kupova (1970).

Bell je skupio i 48 nastupa za englesku reprezentaciju, a od 2004. godine jedna od tribina stadiona Etihad zove se po njemu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!