Oprostio se još jedan svjetski prvak iz 2014. godine

Nogomet ostalo 24. sij 202121:11 0 komentara
Michael Regan/Getty Images

Nakon Andrea Schurrlea (30) i Benedikta Howedesa (32) još jedan igrač iz "zlatne generacije" njemačke reprezentacije koja je 2014. osvojila svjetski naslov se oprostio od profesionalnog nogometa.

Kevin Grosskreutz (32) je na Instagramu objavio kako se oprašta od profesionalnog nogometa, dodavši kako će nastaviti igrati za neku od amaterskih momčadi.

“Nakon 15 godina vrijeme je za oproštaj od profesionalnog nogometa”, kazao je Grosskreutz koji bi karijeru mogao nastaviti u amaterskoj momčadi TuS Bovinghausen, koja igra u šestoj ligi.

Grosskreutz, koji je s Borussijom Dortmundom osvojio dva prvenstva i njemački kup, igrao je i za Galatasaray, Stuttgart, Darmstadt i nedavno za trećeligaša Uerdingen.

U dresu njemačke reprezentacije je upisao šest nastupa, a bio je i dio reprezentacije koja je osvojila naslov svjetskog prvaka 2014. Međutim, na turniru u Brazilu nije upisao niti jedan nastup.

Njegovi suigrači iz zlatne generacije, Andre Schurrle i Benedikt Howedes, također su se povukli prošle godine.